Skip to main content

Girişimlerin dijital sahnesinde bugün; markalarla ve fenomenlerle iş birlikleri yaparak ayda %15′ e kadar kazanç artışı sağlayan Poyi var!

poyi
Girişimlerin Dijital Sahnesinde Poyi var!

Son yıllarda birbiri ardına piyasaya giren fintech girişimlerinin çoğu yerel ve global ölçekte başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Poyi de yenilikçi ve fayda odaklı iş modeliyle mevcut ekosistemde yerini almaya hazırlanan girişimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

YTÜ Kuluçka girişimi olan Poyi, kullanıcıları ve iş ortakları için ekonomik değer üretmek amacıyla alıcıları, satıcıları, influencerları ve girişimcileri bir mobil cüzdan çevresinde bir araya getiriyor.

İyzico pazar yeri modelini kullanan Poyi, hem kullanıcılarına yapacakları ürün ve hizmet alışverişlerinde anında iade TL puan kazandırarak hem de anlaşmalı iş yerlerine aktif ve düzenli bir tüketici kitlesi yaratarak alışveriş deneyimine yeni bir soluk getirmeyi planlıyor.

Fintech kavramını girişimciler için daha erişilebilir hale getirmek ve KOBİ’lerin dijitalleşme sürecinde yanlarında yer almak hedefiyle ilerleyen Poyi, mikro ve nano influencerlar için de sürdürülebilir bir gelir modeli oluşturarak influencer marketing pazarının büyümesinde önemli bir rol oynamayı amaçlıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde uygulamanın ürün pazar uyumu testleri devam ederken an itibariyle de aktif olarak kullanılabiliyor. Poyi’nin kurucu ortağı Serkan Dinçer, uygulamayı 2023 itibariyle tüm Türkiye’de bilinen ve kullanılan bir ürün haline getirmek için çalışmalara devam ettiklerini söylüyor.

“Büyümeyi büyük markalar tarafında değil direkt sahada, esnaf tarafında, girişimci iş ortaklarımız ile birlikte yapacağız. Bunun için de kendi kobi ağını oluşturacak her işletme temsilcimize kendi bölgesinde kullanmak üzere 20 bin TL’ lik pazarlama desteği vermeyi planlıyoruz.” diyerek uygulamanın pazara giriş stratejisi hakkında bilgi veren Dinçer, Poyi’ nin konum bazlı çalıştığını, kendi şehrinde, ilçesinde bu sisteme dahil olmak isteyen girişimcileri iş ortağı olarak görmekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Girişimlere Erişim: Startup Borsa

Türkiye’nin önde gelen teknoloji girişimleri Startup Borsa’da girişim profili oluşturarak bilinirliğini arttırır. Girişimler, yatırımcılara erişebildiği gibi, yatırımcılar da diledikleri girişimlerden rapor talep edebilirler.