Skip to main content

Üyelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şeyi Senin İçin Derledik!

Startup Borsaya Hoşgeldiniz.

Startup Borsa’nın renkli dünyasına adım atmak için, bizim gibi sabırsızlanıyor musun? Hemen şimdi başlayalım:

Startup Borsa, ekosistemdeki her türlü oyuncuya ihtiyaç duydukları servisi sağlamak için yaratıldı. Mevlana’nın “Ne olursan ol, yine gel” felsefesini benimsedik ve platformumuzu hem yatırımcı, hem girişimci, hem de her türlü çalışan profiline uygun şekilde tasarladık. Ekosistemdeki yerini almak için bu basit adımları takip edebilir ve sende Startup Borsa ailesine katılabilirsin! Startup Borsa’ya şimdi kayıt ol.

Hadi, üyelik profillerini inceleyelim.

Startup Borsa içerisinde, 3 farklı üyelik tipi içeriyor ve Girişimci, Yatırımcı ve Diğer olarak konumlanıyor. Kendini yakın hissettiğin kullanıcı tipini seçerek hesap oluşturmaya başlayabilirsin. İlk önce turuncu Şimdi Kaydol butonuna tıklayarak başlayabilirsiniz.

Sisteme ilk kez giriş yaptığınızda karşılaşacağınız ekran ve paylaşmanız gereken bilgiler:

Startup Borsa Kayıt Formu

Bu aşamada dikkat etmeniz gerekenler:

 • E-postanızı girerken size kodun iletildiği e-postayı girmeniz gerekiyor. 
 • Şifre oluştururken şifreniz en az 8 haneden oluşmalı ve rakam, büyük ve küçük harf içermelidir. 
 • Davet Kodu sizin mail adresinize özeldir ve yalnızca sizin kullanımınıza uygundur. 
 • Kayıt olduktan sonra şu adresten tekrar düzenleme yapabilirsiniz. 

Sisteme giriş yaptıktan sonra bir anket ile karşılaşıyorsunuz. “Sizi Hangisi Tanımlar” sorusuna daha detaylı bir cevap vermeniz gerekmektedir. Aşağıdaki opsiyonlardan birini seçerek profilinizi oluşturmaya devam edebilirsiniz:

 1. Bireysel Yatırımcı: Öne çıkan girişimleri keşfetmek, portföy şirketlerime yenilerini eklemek ve yatırım yapmak istiyorum.
 2. Kurumsal Yatırımcı: Bir şirketi temsilen girişimleri keşfetmek, portföy şirketlerime yenilerini eklemek ve yatırım yapmak istiyorum.
 3. Girişimci: Girişimimi platformda listelemek, güvenilir ve şeffaf yatırımcı ilişkileri kurmak, finansal kaynaklara ve yatırıma erişmek istiyorum.
 4. Çalışan: Herhangi bir girişimde ekip üyesi olarak çalışıyor ve ekosistemi ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak istiyorum.
 5. Diğer: Girişimci, Yatırımcı, Çalışan veya Kurumsal şirket temsilcisi değilim. Ekosistemdeki güncel bilgilere ulaşmak istiyorum.

Girişimciler İçin Üyelik Rotası

Girişimcilerin kayıt esnasında cevaplamaları gereken sorular:

 1. Şirket adı
 2. Şirket Websitesi
 3. Sektör seçimi
 4. Şirketteki rolünüz nedir?
 5. Şirket hisselerinin ne kadarına sahipsiniz? 
 6. Hisselerinizi Startup Borsa üzerinden satmayı düşünür müsünüz? 
 7. Startup Borsa’yı nereden duydunuz? (Arkadaş & Aile, Sosyal Medya, Network, Arama Motoru, Etkinlik & Konferans)
 8. Startup Borsa’ya giriş amacınız? (Yatırımcı ilişkileri, Listeleme, Ekosistemdeki gelişmelerden haberdar olma, Network sağlama, Yatırım Arama, Hisse alım & satım)

Burada paylaştığınız hiçbir bilginin üçüncü parti kişi ve kuruluşlar ile paylaşılmayacağına emin olabilirsiniz. Bütün sorulara cevap verdikten sonra “Onayla” ‘yın.

Şirket Ekleme Akışı

Anket sorularını tamamladıktan sonra girişimcilerin şirket profili eklemesi gerekmektedir.

Startup Borsa Dashboard

Soldaki Menü veya üst sağdaki Menü’den “Şirket Ekle” butonunu seçin. Hemen Başla’ya tıklayarak profilinizi oluşturmaya başlayın. Bu adımda girişimci ve yatırımcılar için iki farklı rota bulunmaktadır. 

Yatırımcılar için Şirket Ekleme Akışı: 

 1. Formu doldurarak şirketi platforma davet edin: Girişimi platforma ekleyerek şirket ile ilgili en güncel gelişmelerden haberdar olabilir, yatırım fırsatlarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz.
 2. Şirket yetkilisini bilgilendirin: Şirket yetkilisinin bilgilerini ekleyerek şirketi platforma davet edebilirsiniz.
 3. Şirketin platformda yer almasını sağlayın: Şirket yetkilisinin detaylı bir şekilde dolduracağı şirket bilgileri sayesinde girişim ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşın.
 4. Şirketin güncel bilgilerine istediğiniz an erişin: Tek bir platform üzerinden portföy şirketlerinin performans takibi, raporlarına erişim ve hissedarlık tablosunun gelişimini gözlemleme fırsatını yakalayabilirsiniz.
Startup Borsa Şirket Profilini Oluştur.

Üye olma sürecine şimdi başlamaya hazır mısın? Buraya tıklayarak Startup Borsa topluluğunun bir parçası olabilirsin!

Startup Borsa

Startup Borsa girişimci ve yatırımcıları dijital bir platformda buluşturarak şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin oluşmasını sağlar, bu ilişkileri ortaklık ve çıkışa kadar taşır.