Skip to main content

Yeni bir girişiminiz var ve MVP’nizi yayınladınız, veya MVP’ye ulaşmak için yol haritanızı çizdiniz, süper! Peki büyümeniz için gerekli olan yatırıma nasıl ulaşacaksınız? Girişimcilerin yeni girişimlerini tanıtırken ve ilgili yatırımcıları ikna ederken ihtiyacı olan en önemli detaylardan birisi, temel performans göstergesi (KPI) verilerini aktardıkları verimli bir raporlama sistemi.

startup-borsa-finansal-raporlama

Bu raporlarda hangi ölçütlere ihtiyacınız olduğunu Startup Borsa ailesi olarak sizin için derleyip tek bir platformdan ücret ödemeden yatırımcılara aktarmanızı sağladık! Peki, raporlama neden bu kadar önemli ve girişimimize dair hangi KPI’ları paylaşmalıyız?

Raporlama neden gereklidir?

Yatırımcılar, yatırım yapacakları girişimleri seçerken somut temel performans  göstergelerini içeren raporlarla ilgilenirler. Girişim masraflarını paylaşarak ihtiyaçlarınızı netleştirebilir, gelir tablolarıyla yatırım getirisi beklentilerini şekillendirebilir, hisse dağılımı detaylarıyla da ortaklıklar hakkında potansiyel yatırımcıları bilgilendirebilirsiniz.

startup-borsa-finansal-raporlama-1

Startup Borsa’da hazırladığınız raporlarda girişiminizin finansal geçmişini ve mevcut durumunu paylaşabileceğiniz, yatırımcıların ilgilendiği ve girişiminizi öne çıkaracak bazı detaylar:

Raporlama yaparken girişimlerin zorlandığı noktalar

Yeni raporlar oluştururken paylaşılacak KPI’ları belirleyip, bunları anlaşılır biçimde mevcut ve potansiyel yatırımcılarla paylaşmak girişimciler için dağınık bir sürece dönüşebilir.

İşte bu noktada raporları hem birçok yatırımcıyla eş zamanlı paylaşmak, hem de şirket KPI’larını düzenli raporlara çevirerek yatırımcı ağıyla verimli iletişimi sağlamak için Startup Borsa’nın raporlama işlevi girişimcilerin imdadına yetişiyor.

startup-borsa-finansal-raporlama-2

Startup Borsa girişimcilerin raporları isabetli bir şekilde hazırlayıp yatırımcılara sunması için gerekli alt yapıyı sağlar. Startup Borsa ile hazırladığınız KPI temelli raporları belirlediğiniz aralıklarda yatırımcılarla paylaşabilir, ihtiyacınız olan yatırımı almayı kolaylaştırabilirsiniz. Platforma kaydettiğiniz KPI’ları otomatik olarak raporlara çevirebilir, bu raporları herkese açık kılabilir veya seçtiğiniz kişi ve gruplarla paylaşabilirsiniz. Yatırımcılara kolay ve etkili raporlar sunmak için hemen ücretsiz Startup Borsa hesabınızı oluşturup girişiminizin yatırım aşamasında Türkiye’nin geniş yatırımcı ağına ulaşın.

Gedik Yatırım desteğiyle girişim haberlerini yakından takip etmek, girişimini öne çıkarmak ve sağlam yatırım ilişkileri kurmak için hemen Startup Borsa’ya ücretsiz kaydol! Girişiminin büyüme aşamasında ihtiyacı olan yatırım ağlarına ve ekosistemle ilgili güncel bilgilere ulaşmak için Startup Borsa’yı takipte kal.

Startup Borsa

Startup Borsa girişimci ve yatırımcıları dijital bir platformda buluşturarak şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin oluşmasını sağlar, bu ilişkileri ortaklık ve çıkışa kadar taşır.