Yatırımcı ve girişimcilerin dijitalde buluşma noktası

Startup Borsa girişimci ve yatırımcıları dijital bir platformda buluşturarak ortaklık ve çıkışa taşınacak şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin kurulmasını sağlar.

Türkiye’nin önde gelen bireysel ve kurumsal yatırımcıları, teknoloji girişimlerini Startup Borsa üzerinden keşfeder!

GİRİŞİMCİLER İÇİN

Sıradaki yatırımcına ulaş!

Girişimini Startup Borsa’ya ekleyerek yatırımcılara kolayca erişebilir ve yatırımcı ilişkilerini tek bir platform üzerinden takip edebilirsin.

YATIRIMCILAR İÇİN

Doğru girişimi keşfet!

Startup Borsa içerisindeki girişim havuzundan ilgini çeken girişimleri kolayca takip edebilir, bilgi isteyebilir ve yatırım fırsatlarını değerlendirebilirsin.

Startup Borsa

Her gün daha fazla büyüyoruz

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde ulaştığımız rakamlar ile gelecek birkaç ayda ulaşacağımız rakamlar arasında uçurum yaratmak için çalışıyoruz.

Rakamlarla Startup Borsa

310+

Listelenen Girişim

350+

Bireysel Yatırımcı

45+

Kurumsal Yatırımcı

Startup Borsa’da listelenen girişimler yatırımcılar tarafında bilinirliğini ve görünürlüğünü daha kolay arttırır!

UserGuiding

İnternet & Web Hizmetleri

B2B

ABD

Web uygulamalarının kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kod yazmadan interaktif ürün rehberi oluşturma imkanı sunuyor.

Craftgate

Cloud-based payment gateway

B2B

Türkiye

Bulut tabanlı ödeme geçidi olarak işletmelerin, tüm bankaların sanal poslarını tek merkezden kolayca entegre etmesini sağlıyor.

Clotie

İnternet & Web Hizmetleri

B2C

Türkiye

Kişisel stilistler tarafından kişilerin tarzlarına uygun seçilmiş kıyafetleri evlerinde deneme ve beğendiklerini satın alma imkanı sunar.

Yatırıma erişim süreçlerini kolaylaştırıyoruz

Her girişim, yatırıma ihtiyaç duyar. Yatırım süreçlerinin doğru ilerlemesi ise girişimlerin geleceği için kritik rol oynar. Bu süreçlere dair iletişim desteği vermek için buradayız.

Startup Borsa

Sıkça Sorulan Sorular

Startup Borsa nedir?

Startup Borsa, girişimci ve yatırımcıları dijital bir platformda bir araya getirerek yatırım ilişkilerinin filizlenmesini sağlayan bir pazar yeridir. Startup Borsa içerisinde barındırdığı güncel ve güvenilir bilgi ile hem girişimcilerin hem de yatırımcıların girişimcilik ekosistemindeki yol göstericisi olmayı amaçlar. Bu doğrultuda platform içerisinde yer alan KPI tabloları, raporlama gibi özellikleriyle girişimcileri, yatırım öncesi ve sonrasındaki süreçlerde desteklerken, yatırımcıların ise ilgilendikleri girişimlerle ilgili detaylı bilgi sahibi olmasını sağlar. Platforma eklenen yatırım arama özelliği ile girişimcilerin doğru yatırımcılara ulaşmasını sağlarken, yatırımcıların da yüzlerce girişimi tek bir platform üzerinden keşfetmesini, girişimlerle ilgili en güncel bilgilere ulaşmasını sağlar. Bir diğer deyişle Startup Borsa, ekosistemde dağınık halde yer alan ilgili süreçleri tek bir platformda toplayarak hem yatırımcının hem de girişimcinin kullanımına sunar.

Startup Borsa’ya nasıl üye olurum?

Startup Borsa’ya bireysel ve kurumsal üyelik için herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Kayıt olmak için istenilen bilgilerin girilmesi yeterlidir.
Daha fazla bilgi edinmek isterseniz; ‘’Startup Borsa’ya nasıl üye olurum?’’ başlıklı blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Startup Borsa verilerimin güvenliğini nasıl sağlıyor?

Startup Borsa’da oluşturulan şirket profili, listelendiği sürece diğer Startup Borsa üyeleri tarafından görüntülenebilir. Şirket verileri ve raporlar şirket yetkilisinin izni olmadıkça kimseyle paylaşılmaz. Startup Borsa, toplanan tüm verileri KVKK Metni’nde belirtilen şekilde ilgili mevzuat uyarınca kullanır ve bu verilerin güvenliğini sağlar.

Startup Borsa bir kitlesel fonlama platformu mu?

Startup Borsa bir kitlesel fonlama platformu değildir. Bireysel ve kurumsal yatırımcılar ile girişimleri bir araya getirerek şeffaf ve güvenilir yatırım ilişkilerinin kurulmasını sağlamayı hedefler.

Startup Borsa’da listelenme kriterleri neler?

Startup Borsa’da listelenecek girişimlerin; teknoloji alanında faaliyet göstermeleri ve aktif bir websitelerinin olması gerekmektedir. Ayrıca listelenmek isteyen girişimlerin, profillerinde bulunan ilgili alanların en az %50’sini doldurmuş olmaları aranır.

Cevabını bulamadığın bir soru mu var? Merak ettiğin konuyla ilgili [email protected] üzerinden bize yazabilir, aradığın cevaba en kısa zamanda ulaşabilirsin.